Zapraszam Cię na 5-dniowe wyzwanie Wspieraj rozwój intelektualny swojego dziecka, przeznaczone dla rodziców dzieci do 6 roku życia. Dowiesz się, czy masz wpływ na kształtowanie inteligencji swojego dziecka (masz) i jak tę wiedzę wykorzystać w sposób najlepszy i dla Ciebie, i dla dziecka.

Plan wyzwania

Wyzwanie startuje 19 października 2020 i będzie trwało 5 dni: od poniedziałku do piątku.

Będziemy spotykać się wieczorem, tak by było Ci wygodnie: kiedy już (miejmy nadzieję) Twój partner będzie w domu chętny i gotowy do zajęcia się potomstwem 😇

Spotykać będziemy się na live’ach w grupie na Facebooku. Codziennie dostaniesz maila z przypomnieniem i z materiałami do zadań.

Ale to będą fajne zadania, które zrobisz następnego dnia razem ze swoim dzieckiem, w dodatku zajmą Ci tylko kilka minut.

Co osiągniesz w trakcie wyzwania?

Przede wszystkim dowiesz się:

– jak działa i uczy się mózg dziecka

– co ma wpływ na jego inteligencję

– czy Ty możesz wpłynąć na inteligencję Twojego dziecka (uwaga, spoiler: tak, możesz! 😊)

– jak to zrobić łatwo, miło i przyjemnie, tak by rozwój był zabawą i dla dziecka, i dla Ciebie!

Wszystko, co Ci powiem, ma naukowe podstawy i zostało udowodnione empirycznie tysiące razy.

Dodatkowo poznasz nowe sposoby wartościowego spędzania czasu ze swoim dzieckiem.

Pozbędziesz się wyrzutów sumienia (choć mam szczerą nadzieję, że ich nie masz!), że spędzasz za mało czasu na zabawach, które są rozwijające dla dziecka, ale męczące dla Ciebie. Albo nudne. Albo żenujące. A o których ciągle słyszysz i czytasz: rozwijaj kreatywność! Pobudzaj sensorykę! Rób układanki lewopółkulowe! Sprawdź integrację sensoryczną!

Twoje dziecko ma ogromny potencjał, a Ty możesz mu pomóc go rozwinąć w sprawdzony od dziesięcioleci sposób, który jest łatwy i przyjemny dla Was obojga.

Dla kogo jest to wyzwanie?

Wyzwanie kieruję do rodziców, którym zależy na rozwoju intelektualnym ich dzieci. Którzy wiedzą, że w dzisiejszym świecie inteligentym osobom jest po prostu łatwiej.

Łatwiej nie poddać się psychologii tłumu. Łatwiej odróżnić prawdę od fake newsa. Łatwiej dostosować się do coraz szybciej zmieniających się realiów. Łatwiej znaleźć pracę!

To wyzwanie dla osób, które chcą czytać dzieciom książeczki, chodzić na spacery, tłumaczyć rzeczy, które rzekomo są jeszcze „za trudne”.

Dla osób, którym opadają ręce, kiedy babcia/ ciocia/ szwagierka/ sąsiadka/ ktokolwiek inny kogo nikt wcale nie pytał o zdanie mówi: „a po co ty się w to bawisz?”/ „dziecko męczysz”/ „zabierasz mu dzieciństwo”/ „przecież wszystkiego się i tak nauczy w szkole”/ „że też się tobie chce.”

To wyzwanie dla tych, którzy szanują swoje dziecko jako małego człowieka i chcą dla niego jak najlepiej. Którzy wychodzą swoim postrzeganiem rodzicielstwa poza karmienie, przewijanie, pielęgnację podczas choroby i pilnowanie mycia zębów. Którzy wiedzą, że stabilność emocjonalna i poziom intelektualny są kształtowane w dużym stopniu przez otoczenie i to już od urodzenia.

WAŻNE: tematy poruszane na wyzwaniu będą najlepiej sprawdzać się, jeśli Twoje dziecko ma od 0 do 6 lat. Albo jeśli jesteś w ciąży!

Nic tak nie świadczy o charakterze człowieka, jak jego pociąg do inteligencji. 

Terry Goodkind

Dla kogo to wyzwanie nie jest?

Nie polecam Ci tego wyzwania, jeśli uważasz, że jedyne, co jest potrzebne do prawidłowego, zbalansowanego rozwoju intelektualnego Twojego dziecka, to pozwolenie na taplanie się w błocie i zostawienie samego sobie.

Albo jeśli uważasz, że nauka przez zabawę, czytanie książeczek, mówienie do dziecka w obcym języku, ograniczanie ilości bajek, czy cierpliwe odpowiadanie na każde pytanie „dlaczego” to męczenie dziecka i zabieranie mu dzieciństwa.

Albo jeśli jesteś jęczybułą, malkontentem i negatorem wszystkiego, bo to moje pierwsze wyzwanie i bardzo chciałabym uniknąć nic nie wnoszących komentarzy i pracy z osobami, które tego w ogóle nie chcą lub po prostu lubią marnować czas swój i cudzy 🙂

Jeśli nie jesteś taką osobą, to zapisz się tutaj.

×

Połączmy się :)